Új menetrend

Az interneten már fellelhető a jövőévi menetrend tervezet. Ez még nem hivatalos információ, de jelentős eltérés már nem valószínű hogy lesz benne. Jó hír, hogy nem lett kevesebb járat mint a jelenleg érvényes menetrendben. Az is jóhír, hogy bevezetésre kerül az úgynevbezett ütemes menetrend, ami azt jelenti, hogy adott óránkénti sűrűséggel az óra azonos percében indulnak a vonatok. Ez könnyebben megjegyezhető és jobban alkalmazkodik a 100-as vonalon (Budapest-Szolnok-Püspökladány-Debrcen-Nyíregyháza-Záhony) egy évvel ezelőtt bevezetett ütemes menetrendjéhez. Gyakorlazilag mind a 2×9 járathoz van jó, vagy elfogadható csatlakozás Buapest és Záhony irányába, illetve onnan visszafelé. Ugyanesz a helyzet Vésztő-Kötegyán-Békéscsaba felé is. Ez azért is fontos, mert könnyebb az eljutás mostmár Gyulára is, illetve onnan vissza. A 128-as vonal északi részének menetrendtervezete így néz ki:
Vésztő                       3:55                     
Szeghalom                  4:25  5:57  7:57    9:57  11:57  13:57  16:10  17:10  19:10
Füzesgyarmat-Fürdő     4:36  6:08  8:08  10:08  12:08  14:08  16:21  17:21  19:21
Füzesgyarmat              4:40  6:12  8:12  10:12  12:12  14:12  16:25  17:25  19:25
Biharnagybajom            4:53  6:25  8:25  10:25  12:25  14:25  16:38  17:38  19:38
Sárrétudvari                4:58  6:30  8:30  10:30  12:30  14:30  16:43  17:43  19:43
Szerep                       5:02  6:34  8:34  10:34  12:34  14:34  16:47  17:47  19:47
Hosszúhát                  5:06  6:38  8:38  10:38  12:38  14:38  16:51  17:51  19:51
Ürmöshát                      I      I       I         I        I         I        I         I        I
Püspökladány-Vásártér 5:17  6:49  8:49  10:49  12:49  14:49  17:02  18:02  20:02
Püspökladány              5:20  6:52  8:52  10:52  12:52  14:52  17:05  18:05  20:05
Püspökladány              5:55  7:55   9:55  11:55  13:55  15:06  18:06  19:08  21:08 
Püspökladány-Vásártér 5:59  7:59   9:59  11:59  13:59  15:10  18:10  19:12  21:12
ürmöshát                     I       I        I         I        I         I         I        I         I
Hosszúhát                  6:10  8:10  10:10  12:10  14:10  15:21  18:21  19:23  21:23
Szerep                       6:14  8:14  10:14  12:14  14:14  15:25  18:25  19:27  21:27
Sárrétudvari                6:18  8:18  10:18  12:18  14:18  15:29  18:29  19:31  21:31
Biharnagybajom            6:28  8:28  10:28  12:28  14:28  15:34  18:34  19:45  21:36
Füzesgyarmat              6:41  8:41  10:41  12:41  14:41  15:47  18:47  19:58  21:49
Füzesgyarmat-Fürdő     6:45  8:45  10:45  12:45  14:45  15:51  18:51  20:02  21:58
Szeghalom                  6:55  8:55  10:55  12:55  14:55  16:01  19:01  20:22  22:09
Vésztő                                                                                       20:43  22:30
 
Az időpontok indulási időpontok, kivéve a végállomásokon, mert azok érkezési idők.
Reklámok

Vélemény, hozzászólás?

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés / Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés / Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés / Módosítás )

Google+ kép

Hozzászólhat a Google+ felhasználói fiók használatával. Kilépés / Módosítás )

Kapcsolódás: %s

%d blogger ezt kedveli: